MKS METAL

Teknolojiler

CNC Lazer Kesim

Hammadde halindeki metal levhalar, kesim tezgâhına yerleştirilir ve kesim süreci başlatılır. CNC Lazer Kesim yöntemi ile diğer yakarak kesme işlemlerine göre metalin daha hızlı ve kaliteli işlenmesi sağlanır. Kalınlığı 30mm’ye kadar olan en zor ve karmaşık metal levhalar başka proses işlemlerine gerek kalmadan hassas ölçülerde kesilir.

Aynı anda birden fazla metal parçayı CNC lazer ile keserek kalıp masraflarından, zamandan ve maliyetten tasarruf sağlar. 0,2 mm çapındaki lazer ışınının hassas kesim özelliği özel tasarım ürün ve modellerin üretiminde kullanılır. Çapaksız, parlak kesim yüzeyleri ve deformasyonsuz hassas parça kesimi sağlar.

CNC Abkant/Pres

CNC Abkant/Pres şekillendirme tezgâhı, sac metal ham maddeyi iki kalıp arasında bükerek istenen forma getirir. Teknolojik olarak gelişmiş makineler ile hassas ve hızlı üretim yapılır.

0,5 mm ile 8 mm arasında paslanmaz çelik ile 15 mm’ye kadar siyah sacı bükebilme duyarlılığına sahip CNC Hidrolik Abkant makineleri sayesinde sac malzemenin sıfır hata ile istenilen açı ve ölçülerde büküm işlemlerinin yapılması sağlanır. Kesimi tamamlanan parçalar kalite kontrolünden geçirilerek işlem tamamlanır.

CNC Talaşlı İmalat

CNC talaşlı imalat, standartlara uygun olarak projelendirilen bir iş parçasına farklı şekil ve büyüklüklerde talaş kaldırılarak geometrik şekil verme işlemidir. MKS Metal, farklı ihtiyaç ve taleplere cevap veren ürünleri CNC talaşlı imalat yöntemiyle üretir.

Bu yöntem sayesinde hassas tolerans aralıklarına sahip parçalar farklı malzemeler kullanarak işlenebilir. İstenilen tüm boyutlarda, düzgün ölçüler ve temiz yüzeyler sahip parçalar üretilebilir. Az adetli prototip gibi üretimlerde zamandan ve maliyetten tasarruf sağlanır.